Bruslení na Lipně – jedinečný zážitek na nejdelší přírodní dráze na světě

Bruslení na Lipně

Máte rádi zimní aktivity? Máme pro vás jedinečný tip na skvělou zábavu pro celou rodinu. V hlavní roli hrají aktivní odpočinek, skvěle strávený čas a nejdelší bruslařská přírodní dráha, kterou můžete vyzkoušet.

Lipno nad Vltavou - Frymburk - Přední Výtoň

Obrovská plocha Lipenské nádrže je jako stvořená pro různé sportovně zábavní aktivity. V létě to je mimo jiného třeba jachting a v zimě Lipno poskytuje ideální podmínky pro bruslení na zamrzlé hladině. Bruslení na Lipně znamená 6 – 8 metrů širokou a téměř 11 kilometrů dlouhou pravidelně upravovanou trať. Za druhou nejdelší takovou tratí byste museli jet až do kanadské Ottawy.

Bruslařská dráha je alternativou k cyklostezce, kterou brázdí cyklisté přes léto a která vede podél břehu jezera. Tloušťka ledu je pravidelně sledována.

Po cestě si můžete vychutnat některý z  horkých nápojů nabízených ve stáncích kolem. Stejně tak zde naleznete i něco k zakousnutí. Po deseti kilometrech bruslení se není co divit, že člověku vyhládne.

Kdy bruslení na Lipně začíná?

Lipno zamrzá zhruba v období od prosince do března. Vyplatí se proto sledovat aktuální stav tratě. Bruslení na Lipně ovšem není zdaleka to poslední, co byste na Lipně mohli dělat. Výlet do těchto končin se vám vyplatí tak jako tak. Lipno kromě svého krásného okolí, které má v zimě téměř pohádkový charakter, nabízí i další aktivity včetně krytých sportovišť. Nedaleko jsou tři skiareál přičemž dva z nich v nedalekém Rakousku. V okolí naleznete i běžecké stopy. V areálu Lipno Point si zas můžete užít krytá sportoviště – tenisové kurty, badminton, ping pong nebo golfový simulátor. Jako večerní zábavu doporučujeme místní restaurace nebo bowling.

Přijeďte na víkend

Bruslení na Lipně a vůbec celé Lipno si nejlépe vychutnáte, pokud přijedete alespoň na víkend. I tak jsme přesvědčeni, že se vám nebude chtít domů. Ubytovat se můžete v příjemně zařízených a pěkně situovaných rodinných domcích, které obsahují vše potřebné. Je to ideální místo kam vyrazit s celou rodinou nebo přáteli. Díky mnoha dostupným aktivitám venku i vevnitř se nikdy nebudete nudit.